You are hereNA STARTU

NA STARTU


By judapetr - Posted on 22 Září 2016

Verze pro tisk
IMG_2521.JPG

Už se to blíží. Po měsících týdnech a přípravy začínají pro naše družstva mistrovské volejbalové soutěže. Začátek obstarají muži, když 1. října přivítají v tělocvičně za kostelem nováčka II. ligy celek Chvaletic. O týden později 8. a 9. října si svou premiéru obstarají junioři. V sobotu to bude obhájce titulu Ostrava a v neděli štika loňské soutěže, jež obsadila 4.místo, Beskydy. Obě utkání se hrají také na palubovce v tělocvičně za kostelem. A do třetice kadeti budou také svou soutěž zahajovat doma. O víkendu 22. a 23. října budou pořadatelé jedné z pětičlenných skupin prvního turnaje kadetské extraligy. Vše je tedy připraveno, poslední přípravné turnaje jsou na pořadu v nejbližších dnech (muži 24.9.), nebo již proběhly (junioři).
Co se změnilo v kádrech? Nejdříve kadeti. Zde nezůstal kámen na kameni. Do juniorů odešla celá sestava, která vybojovala historickou "bramborovou" medaili. Zůstali jen Patrik Juda jako diagonální hráč a libero Petr Trybuček. Oba dva by měli patřit ke klíčovým hráčům současné sestavy. Na nahrávku přišel ze Znojma Šimon Alexa a záda mu bude krýt Petr Novák, posunuvší se z žáků. Na bloku bude hrát Richard Žáček, nová naděje ze Světlé nad Sázavou, zkoušející již i reprezentační dres lvíčat. Dalšími blokaři jsou Jakub Doležal z Havlíčkova Brodu a Adam Peňáz ze Žďáru .S., který bude "alternovat" i jako diagonální hráč. Nakonec útočníci: kromě výše zmíněných Patrika Judy a Adama Peňáze to budou Jakub Němec, nadějný hráč,který ve 14 letech toho již umí strašně moc. Přibyslavák,který doposud hájil barvy Světlé n.S. a směle kráčející ve šlépějích svého otce Dobry Němce, který to dotáhnul až do dospělé extraligy. Dále Denis Žaba ,bratr juniora Dominika Žaby ze Srubů u Chocně, Ondra Částka a Mirek Pecina z Jihlavy a Jakub Bárta ze Znojma. Tedy zdálo by se, že celé kadetské družstvo je jedna velké cizinecká legie. Je to výsledek výborné spolupráce mezi oddíly. O tom však někdy příště.
Juniorský tým relativně oslabil odchodem klíčových tří hráčů: Danka Římala, Michala Kacafírka a Vítka Jakubce. Všichni se dostali do kádru extraligového vícemistra z Brna. Oslabení je samozřejmě citelné, ale na druhé straně je to výzva pro další. Speciálně pro juniorského reprezentanta Patrika Indru, který by se měl stát tahounem týmu. Samozřejmě nebude osamocen. Eda Heřmánek, Dominik Žaba nebo Richard Stanislav by měli vytvořit útočnou formaci, která by nás měla posunout opět do horních pater tabulky. Trochu problém může být na bloku. K Filipovi Brychtovi přibyl mladý, věkem ještě kadet Jirka Vojtíšek. Doplňovat by je měl Patrik Pintér, který se svými neblokařskými somatickými parametry uspěl již loni v kadetské extralize. Dále budeme zkoušet Adama Benáčka. Tento dvoumetrový bývalý fotbalista z Jihlavy trénuje teprve od loňského podzimu a vypadá velice nadějně. Na libero přesedlal ze smeče Roman Jaša a v přípravě se jevil více jak nadějně. Nahrávače máme tři Honzu Kasana, Filipa Kuřece a Martina Pospíchala. Z kadetů budou pendlovat hlavně Patrik Juda a Petr Trybuček. I ostatní mají dveře otevřené. Ukázat musí však jejich výkony.
Zbývají muži. Zde se kádr pomalu konsoliduje. Z Chocně přestoupil zpět náš odchovanec Víťa Šimek a spolu s Márou Slavíkem budeme mít snad poprvé vyrovnanou nahrávačskou dvojici. Z blokařského postu přestupuje zpět do Havlíčkova Brodu Václav Hladík. Nahradil ho Luboš Pospíchal, který se vrací z Dukly Liberec. Zbylí Tom Krejska a Jirka Huryta zůstávají. Z útočníků tvoří kádr David Pešta, Honza Kučera a bratři Ondra a Štěpán Žabovi. Post libera obsadí další náš odchovanec vracející se zpět z Třebíče do Velkého Meziříčí, Martin Novotný. Sestavu budou samozřejmě jako v předešlých letech doplňovat nejlepší junioři.